I Rajd Nordic Walking - podsumowanie

 

Maszerowaliśmy po zdrowie i dla piękna przyrody!


I Rajd Nordic Walking, organizowany przez nasze Stowarzyszenie, przeszedł (i to dosłownie) do historii. Imprezie towarzyszyła idealna pogoda, a jej organizacja, przejawiająca się w dbałości o każdy szczegół, została doceniona przez uczestników rajdu.


Obecność dzieci, dorosłych i starszych pasjonatów Nordic Walkingu, przysłużyła się integracji ludzi, dla których liczy się troska o zdrowie przez aktywne uprawianie sportu. Uczestnikami rajdu byli m.in. mieszkańcy Torunia, Bielska Białej, Zawiercia, Olkusza, Krakowa, Przeginii oraz miejscowości z terenu naszej Gminy, tj. Minogi, Skały, Szczodrkowic i oczywiście Cianowic.
Rajd uświetnił także swoją obecnością Radny RM w Skale - Pan Robert Błachno, znany pasjonat i propagator sportu.
Uczestnicy rajdu, z miejsca zbiorczego w Cianowicach zostali przewiezieni autokarem do Ojcowa. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez instruktora NW Pana Piotra Radwana, rozpoczęli marsz trasą ze Złotej Góry do Cianowic (ponad 6 km). Droga nie była łatwa, ale nikt nie narzekał! Wręcz przeciwnie! Uczestnikom dopisywał dobry humor i determinacja, w pokonywaniu terenowych wyzwań. Po przejściu całej trasy na każdego uczestnika czekał poczęstunek – kiełbasa z grilla, kawa, herbata oraz coś słodkiego.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom rajdu za przybycie oraz stworzenie wspaniałej atmosfery i zapraszają ponownie za rok na II Rajd NW 2016!


Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Cianowic

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia


Rajd Nordic Walking został sfinansowany ze środków własnych Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Cianowic oraz z uzyskanej dotacji na realizację zadania publicznego, w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w Gminie Skała, w roku 2015.