Człowiek Człowiekowi Radością i Wsparciem III edycja - podsumowanie

ccriw18 podsumowanie www

 

 

Działo się! :-) 
 
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Cianowic już po raz trzeci zorganizowało podczas letnich wakacji zajęcia integracyjne dla dzieci i młodzieży "Człowiek Człowiekowi Radością i Wsparciem". Zajęcia zorganizowane zostały na zasadzie twórczej zabawy. Dzieci wspaniale bawiły się, tworząc wyjątkowe prace. Jedną z najchętniej podejmowanych form aktywności była działalność plastyczna, gdyż pozwala pozostawić twórczy rezultat, który można pokazać lub podarować bliskiej osobie.

Nadrzędnym celem zajęć integracyjnych ,,Człowiek Człowiekowi Radością i Wsparciem" w bieżącym roku było promowanie wśród uczestników nauki języka migowego. To nie tylko świetna zabawa ale przede wszystkim wskazanie nowego, alternatywnego sposobu porozumiewania się z ludźmi niesłyszącymi, przy jednoczesnym uwrażliwieniu na potrzeby drugiego człowieka. Od najmłodszych lat uczymy dzieci szacunku, tolerancji i godnego traktowania ludzi. Młodzi wolontariusze, którzy współpracują ze Stowarzyszeniem, zajęli się pokazaniem zalet zdrowej rywalizacji podczas zajęć sportowych oraz stworzyli możliwość lepszego poznania siebie i swoich możliwości fizycznych. Aby nie zabrakło sił do twórczej i sportowej pracy, organizator zadbał także o odpowiedni poczęstunek.

24 lipca odbyła się natomiast wycieczka do Niedzicy i Krainy Spiskiej. Odwiedziliśmy Park Miniatur, w którym mieliśmy okazję zobaczyć wiernie odtworzone repliki zamków i zabytków sakralnych, m.in. Zamek Dunajec w Niedzicy, Dwór Tetmajerów, Zamek w Czorsztynie, sanktuaria w Lourdes, Fatimie i Gietrzwałdzie. Dzieci spędziły także pełen wrażeń czas, w Parku Rozrywki i Małpim Gaju, gdzie mogły bez ograniczeń korzystać ze zjeżdżalni, zamków dmuchanych, torów pontonowych czy parku linowego.Niezwykłą atrakcję wycieczki był także rejs po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem "HARNAŚ", z pokładu którego można było podziwiać okoliczne zabytki, zarówno architektury jak i przyrody, takie jak: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, Pieniński Park Narodowy.

 

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Cianowic dziękuje wszystkim wolontariuszom za pracę oraz stworzenie miłej atmosfery, szczególnie Paniom: Ewie Boroń i Annie Kuk oraz młodym wolontariuszom: Natalii, Wiktoriom, Basi, Filipowi, Miłoszowi, Mikołajowi, Dominice, Eli, Madzi, Gabrysi, Julii.
Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Cianowicach dziękujemy za udostępnienie sal do zajęć.
Pani Agnieszce z firmy "Dziupla" za pełne pomysłów zajęcia artystyczne. Pani Ewelinie z Firmy „Zamigam” za wprowadzenie w świat języka migowego. Panom: Dariuszowi i Andrzejowi dziękujemy za współpracę przy organizacji ogródka grillowego.


 
Szczególne podziękowania kierujemy do Zarządu Województwa Małopolskiego za przyznanie dotacji ze środków PEFRON, bez których realizacja w/w zadania nie miałaby tak atrakcyjnego wymiaru.

 

Zachęcamy do obejrzenia pełnej radości galerii zdjęć!

 

Jolanta Niemiec
Prezes Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Cianowic

 

Galeria zdjęć - zajęcia

 

Galeria zdjęć - wycieczka